śluz ślimaka w kosmetykach
Składniki aktywne

Śluz ślimaka w kosmetykach – hit czy kit?

Choć w Polsce śluz ślimaka w kosmetykach ciągle jest postrzegany jako rozwiązanie stosunkowo nowe, w Azji cieszy się już od wielu lat dużą popularnością. Czy możemy jednak uznać go za atrakcyjną propozycję? A może mamy do czynienia z kolejną modą, która została wypromowana przede wszystkim po to, aby skłonić nas do zakupu droższych niż zwykle kosmetyków?

Śluz ślimaka i jego właściwości

Analiza składu śluzu ślimaka ma prawo napawać nas optymizmem. To cenne źródło witamin i protein, w jego składzie znajduje się jednak również alantoina, alfa-hydroksykwasy, enzymy proteolityczne, a także elastyna i kolagen. Nic więc dziwnego, że często wspomina się o jego właściwościach przeciwzmarszczkowych oraz o możliwości skutecznego usuwania przebarwień z jego użyciem. Śluz ślimaka jest promowany także jako jeden ze składników charakteryzujących się właściwościami złuszczającymi. Pobudza skórę do uruchamiania naturalnych dla niej procesów naprawczych, a jednocześnie jest doskonałym przeciwutleniaczem z dodatkowym działaniem antybakteryjnym.

Dla kogo kremy ze śluzem ślimaka?

Kosmetyki ze śluzem ślimaka są zwykle promowane jako rozwiązania uniwersalne. Można więc po nie sięgać bez względu na naszą płeć oraz wiek. Nie oznacza to jednak, że w pewnych okolicznościach nie będą sprawdzać się szczególnie dobrze. Tak jest choćby wtedy, gdy stosują je osoby zmagające się z problemem skóry z niedoskonałościami. Śluz ślimaka to skuteczny środek zwalczający przebarwienia, blizny i trądzik. Radzi sobie też świetnie z rozszerzonymi porami oraz innymi sygnałami świadczącymi o starzeniu się skóry.

Rodzaje kosmetyków ze śluzem ślimaka

Choć śluz ślimaka kojarzy się nam przede wszystkim z jednym z najważniejszych składników kremów przeciwzmarszczkowych, nie są one wcale jedynymi kosmetykami, w których można znaleźć ten składnik. Szerokie spektrum jego działania sprawia, że możemy dziś spotkać go także w serum do twarzy, maskach przeznaczonych do pielęgnowania różnych rodzajów skóry, kremach pod oczy oraz w różnych typach maści.

Kosmetyki ze śluzem ślimaka – efekty stosowania

Sięgając po kosmetyki ze śluzem ślimaka warto pamiętać o tym, że korzystne efekty, jakie daje ich stosowanie, nie pojawiają się natychmiast. Naszym sojusznikiem jest przede wszystkim regularność. Jeśli będziemy o niej pamiętać, mamy prawo liczyć na to, że nasza cera będzie nie tylko intensywnie nawilżona, ale również bardziej jędrna i sprężysta, wolna od oznak zmęczenia. Kremy pomagają także w walce z widocznymi objawami jej starzenia się przyczyniając się choćby do wzrostu jej elastyczności. Pozwalają też na usuwanie plamek, nieestetycznych przebarwień, a nawet – niewielkich blizn. Mogą też pomóc w wyciszeniu skóry, która do tej pory walczyła z różnego rodzaju problemami, w tym choćby z nawracającym trądzikiem.

Mówiąc o korzyściach, jakie możemy czerpać z kosmetyków ze śluzem ślimaka, pamiętajmy o tym, że nie wszystkie są jednakowo skuteczne. Poziom naszego zadowolenia będzie uzależniony przede wszystkim od ich składu. Ważna jest nie tylko procentowa zawartość śluzu ślimaka, ale również innych składników znanych ze swojego korzystnego wpływu na skórę. Szukając kosmetyków ze śluzem ślimaka idealnych dla siebie, dobrze jest też unikać tych, które posiadają w swoim składzie sztuczne dodatki takie, jak choćby parabeny i alkohole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *