podkład i puder mineralny
Pielęgnacja twarzy

Puder i podkład mineralny – jak nakładać poprawnie?

Już od wielu lat możemy zaobserwować rosnącą popularność kosmetyków mineralnych. Nie zaskakuje ona jednak. Mamy przecież do czynienia z rozwiązaniami naturalnymi, bazującymi na składnikach bezpiecznych dla skóry, a jednocześnie wolnymi od konserwantów. W skład kosmetyków mineralnych wchodzą produkty pielęgnacyjne oraz te, które wykorzystujemy w makijażu. Lista tych ostatnich systematycznie się zresztą wydłuża, mamy więc do czynienia zarówno z podkładami i pudrami, jak i z cieniami do powiek oraz z różami do policzków. Kosmetyki mineralne do makijażu, w tym zwłaszcza puder i podkład mineralny, nakłada się nieco inaczej niż klasyczne rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z techniką trudną do opanowania.

Puder i podkład mineralny nakładany na sucho – wskazówki

Puder i podkład mineralny można nakładać zarówno na sucho, jak i na mokro. Jeśli bardziej odpowiada na pierwsza z wymienionych technik, z pewnością przyda się nam pędzel typu flat top. Charakteryzuje go zwarte, gęste włosie, a także to, że sam pędzel nie jest zbyt długi i posiada płaskie zakończenie. Taka jego budowa pozwala na utrzymanie delikatnego pudru mineralnego. Przyczynia się też do tego, że można z łatwością przenieść go na twarz. Oczywiście, istnieje ryzyko, że puder i podkład będą się osypywać, z problemem można jednak uporać się dość szybko w odpowiedni sposób przygotowując twarz przed właściwym makijażem.

Bez względu na to, czy zależy nam na dyskretnym, czy też na intensywnym makijażu, nie możemy zapominać o tym, że skóra powinna zostać odpowiednio nawilżona i właściwie odżywiona. Jeszcze przed wykonaniem makijażu dobrze jest więc sięgnąć po tonik, a następnie – po nasz ulubiony kosmetyk o działaniu nawilżającym. Często zaleca się stosowanie w tym celu serum, choć trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wcale nie mniej skuteczny będzie klasyczny krem na dzień.

Jeśli nie mamy jeszcze doświadczenia w stosowaniu podkładu i pudru mineralnego, przed jego nakładaniem dobrym pomysłem jest odsypanie sobie niezbędnej jego ilości na wieczko. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której nadmiar kosmetyku znajdzie się na pędzlu, a my będziemy mieć problemy z jego właściwym rozprowadzeniem. Aplikację pudru dobrze jest zacząć od czoła w kierunku policzków i brody. Najlepiej sprawdzają się przy tym pewne, koliste ruchy.

Puder i podkład mineralny nakładany na mokro – porady

Zarówno puder, jak i podkład mineralny można nakładać także na mokro. Metoda ta ma wielu zwolenników, nie może być jednak inaczej, skoro zapewnia lepszą przyczepność oraz mocniejsze efekty krycia. Na początku technika ta może wydawać się trudniejsza niż nakładanie pudru na sucho. Problemem jest przede wszystkim tworzenie się grudek oraz mało estetycznych śladów na skórze. Na szczęście, odrobina wprawy sprawia, że niedogodności te znikają.

Jeśli zatem sama koncepcja nakładania pudru i podkładu na mokro nam odpowiada, a jednocześnie nie chcemy doświadczyć komplikacji z nią związanych, zacznijmy od popsikania pędzla wodą termalną. Tak przygotowany pędzel z łatwością przyswoi niewielką ilość kosmetyku, my zaś będziemy mogli nakładać go bez obaw o nierówności. Nie zaszkodzi też, jeśli wsypiemy niewielką ilość pudru lub podkładu bezpośrednio na wieczko i na tym etapie przystąpimy do jego mieszania z wodą termalną. W tym ostatnim przypadku warto zresztą zastanowić się nad wymianą pędzla i zastąpieniem tego z płaską końcówką na pędzel o zaokrąglonym kształcie. Gdy w grę w chodzi nakładanie kosmetyków na morko, metoda sprawdzająca się w odniesieniu do pudru, może być też z powodzeniem zastosowana wówczas, gdy w grę wchodzi podkład.

Nakładanie a rodzaj kosmetyku mineralnego

Zarówno nakładanie na sucho, jak i na mokro to metoda, która ma swoje zalety. Rodzi się więc pytanie o to, czy można stosować ją w odniesieniu do każdego podkładu i pudru. W przypadku kosmetyków mineralnych odpowiedź jest, co do zasady, pozytywna, a jedyne ograniczenie, z jakim musimy się liczyć, odnosi się do konsystencji produktu. Początkowo warto więc sięgać przede wszystkim po wyjątkowo wygodne kosmetyki mineralne w proszku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *